Aerobické cvičení s dětmi

Aerobické cvičení s dětmi

Aerobic je termín označující kondiční cvičení při hudbě. Toto cvičení je velmi oblíbené nejen mezi dospělými, ale také mezi dětmi. Sportovní aerobik rozvíjí oběhovou soustavu, zajišťuje zvýšení úrovně vytrvalosti a také výkonnosti. Ze samotného názvu plyne, že se jedná o aerobní způsob cvičení. Při cvičení je vydávána středně vysoká intenzita, aby nedošlo ke vzniku kyslíkového dluhu.

Aerobic se ještě dále rozděluje na několik typů, ale pro všechny typy platí stejný základ. Skupina je řízena instruktorem, který má sestavenou choreografii. Tu předcvičuje skupince. Instruktor by měl také dětem radit, jak cviky správně provádět. Špatné cvičení s dětmi může nadělat více škody než užitku. V první části hodiny se nejprve děti zahřejí a protáhnou, poté dojde ke cvičení jedné až tří choreografií. Po odcvičení následuje posilovací část a strečink. Aerobic trvá různě dlouho, ale zpravidla od 45 do 60 minut.

K aerobiku budete potřebovat také některé pomůcky, jako jsou činky, cvičební podložky, bedýnky, trampolíny, švihadla a spousta dalších.

Pohyb dětem prospívá, na což by měl myslet každý rodič. Není dobré nechávat sedět dítě doma, najděte mu aktivitu, která ho bude bavit. Možná malá dcerka u vás viděla, že chodíte na aerobik, a ráda by to zkusila také. Dejte jí tuto možnost, nebo cvičte aerobik pro děti s nimi doma. Aerobic pro děti je stále oblíbenější.

Druhy aerobicu

  • Kick-box aerobic – kombinace prvků kick-boxu a aerobicu
  • Bodystyling
  • Dance aerobic – tanečně zaměřené choreografie
  • Aqua aerobic – cviky ve vodě za použití různých pomůcek
  • Step aerobic – využití stepperu

Na co je aerobic dobrý?

Pokud děti pravidelně navštěvují sportovní aerobic pro děti, mohou si zpevnit své svaly, zhubnou a také si udrží stabilní váhu. Toto cvičení pro děti je vhodné i v případě obezity. Aerobic skvěle působí na funkci pohybového ústrojí a příznivě ovlivňuje nervovou soustavu. Cvičení probíhá v mnoha úrovních, a proto na aerobic může chodit dítě v každém věku s různou úrovní kondice.

Pomůcky na aerobic

Velmi oblíbenou pomůckou je trampolína, na které mohou cvičit nejen děti, ale také dospělí. Skákání na trampolíně zpevňuje svaly a spaluje kalorie. V našem internetovém obchodě najdete trampolíny v mnoha velikostech – od setů, až po trampolíny určené výhradně na aerobic.

Nenahraditelnou roli při cvičení rodičů s dětmi hraje cvičební podložka, která je speciálně určena na aerobic. Tyto podložky jsou různě dlouhé, ale nejčastěji je dostupná univerzální varianta o velikosti 180 cm.

K aerobnímu cvičení se využívá také švihadlo, které je k dostání v různých provedeních a materiálech. Ideální je dřevěná či plastová rukovítka. Velké popularitě se těší také švihadla vybavená počítadlem. Nejedná se o nákladnou záležitost a kvalitní švihadlo dnes koupíte i za 150 Kč.

  • Švihadlo – švihadlo o délce 290 centimetrů na aerobní cvičení

Kupte v našem internetovém obchodu kvalitní vybavení na aerobic pro děti a budete nadmíru spokojeni. Kromě toho, že zde najdete spoustu potřeb pro děti, najdete zde i pomůcky pro dospělé. Cvičte aerobic s vašimi dětmi.