Rehabilitační cvičení pro děti

Rehabilitační cvičení pro děti

Někdy je opravdu nadlidský výkon zaujmout děti jakoukoliv fyzickou aktivitou. Stojí to vedle spousty námahy také finance. A co teprve přimět je ke zdravotními cvičení či k rehabilitaci. Je potřeba ratolesti něčím zaujmout, aby se do cvičení pustily samy a s chutí. Jednou z variant je zařadit do rehabilitačního cvičení také některou z pestré škály cvičebních pomůcek. A možná se vaše děti začnou cvičení věnovat poctivě.

Rehabilitační cvičení vyžaduje přítomnost rehabilitačních a zdravotních cvičebních pomůcek. Tyto pomůcky jsou využívány zejména při fyzioterapii, rehabilitaci, dětském aerobiku, ale velmi často i v tělocviku ve školách. A výjimkou není ani domácí cvičení. V současné době se fantazii meze nekladou. A věřte, že čím vynalézavější budete, tím rychleji se vaše děti do cvičení zapojí, aniž by měly nějaké námitky.

Skákání na gymnastických míčích

Mezi oblíbené rehabilitační cvičení na záda patří skákání na velkých gymnastických míčích. Tyto velké gymnastické míče se doporučují pro nácvik správného sezení na židli. Spousta dospělých využívá velký gymnastický míč jako alternativu za židli. A u počítače místo židle používají právě tento míč. Na gymnastickém míči dochází k posilování určité svalové oblasti, zlepšuje se také celková rovnováha a dochází k rozvoji motorické dovednosti. Pokud vybíráte míče pro cvičení pro děti, měli byste zvolit velikost míče s ohledem na jejich výšku a váhu. Doporučujeme pro menší děti ty největší míče, protože na nich udrží lépe rovnováhu.

Velké gymnastické míče mají uplatnění při cvičení s miminky, kdy se zapojují určité svalové partie miminka. Dítě je tak schopno zlepšovat svou stabilitu. Cvičení probíhá tak, že maminka položí miminko bříškem na míč, začne míč postupně houpat ze strany na stranu. Miminko se drží a snaží se udržet rovnováhu. Díky tomu posiluje určité svalové partie na těle.

Obrovské oblibě se těší také menší míče, takzvané overbally, které jsou vhodné při posilování v rámci pilates či pro podložení bederní páteře při sezení. Overbally se hodí pro rehabilitační cvičení na bederní páteř. Velmi často se tyto malé míče používají ve školkách při rozcvičkách. Ale můžete si tento míč pořídit i domů a cvičit s dítětem doma. Míče jsou zdobeny různými postavami, pohádkovými motivy, což vaše děti zaručeně ocení.

A stejně populární jsou také nafukovací zvířátka, s nimiž děti nejen cvičí, ale také si s nimi hrají. S nafukovacími zvířátky zlepšují svou stabilitu a rovnováhu.

Masážní míčky a posilovače prstů

Pro celkovou koordinaci a také nácvik rovnováhy slouží nestabilní plochy a úseče. Děti se touto cestou naučí pracovat se stabilitou vlastního těla. První variantou jsou nestabilní plochy ve tvaru klínu, které můžete využít pro nácvik správného sezení a k posílení zádového svalstva dítěte. Dalším typem jsou malé balanční podložky, které jsou využitelné při sportovních hrách, fyzioterapii a v rámci tréninku stability.

K reflexní terapii s dětmi slouží různé masážní míčky. A pro posílení svalů na rukou jsou vhodné gelové kroužky, gelové míčky a posilovací vajíčko.

Naše nabídka pomůcek k rehabilitačnímu cvičení je bohatá. Budete nadmíru spokojeni s kvalitou i s příjemnými cenami. Na své si přijde každý rodič i profesionál v oboru fyzioterapie a rehabilitace. Dbejte na zdraví dětí.