Trénování motoriky s dětmi

Trénování motoriky s dětmi

Hledáte způsob, jakým se rozvíjí motorika u dětí? K tomu slouží speciální pomůcky na rozvoj motoriky, které jsou i v našem internetovém obchodě. A tou nejzákladnější a současně nejvyužívanější pomůckou je velký gymnastický míč. V tuzemsku se gymnastické míče rozšířily zejména jako revoluční pomůcka proti bolestem zad a pro nácvik správného sezení. S menší nadsázkou bychom mohli říct, že kdo neměl před dvaceti lety gymball, jakoby ani nebyl.

Dnes mají gymnastické míče široké uplatnění. Používají se pro řadu sportovních aktivit a velmi často představují doplněk k lekcím aerobiku. Ale gymnastické míče dnes ke cvičení využívají nejen dospělí, velmi často jsou používány i při cvičení s dětmi.

Cvičení na gymnastickém míči od útlého věku

Gymnastické míče patří mezi oblíbené hračky pro rozvoj motoriky. Na gymnastickým míčích může cvičit maminka už s miminkem. I v tamto raném věku pomůže gymnastický míč k posílení určitých svalových partií. Tento cvik se provádí tak, že se miminko položí bříškem na gymnastický míč s velkým průměrem. Maminka však musí lehce houpat ze strany na stranu. Miminko se tak musí přidržovat, aby nespadlo. Díky tomu začne dítě automaticky vyrovnávat balanc a účinně zapojí některé svalové oblasti. Na gymnastickým míčích by měly cvičit zejména děti do svých pěti let. Díky tomu si zlepší fyzickou stránku a zároveň posílí důvěru mezi ním a rodičem.

Cvičení na gymnastickém míči pomáhá dětem správně držet své tělo při sezení na židli. Touto cestou se posiluje také svalstvo hlubokého stabilizačního systému páteře. Pokud dítě cvičí na gymnastickém míči, může zlepšit celkovou koordinaci pohybů i jemnou a hrubou motoriku.

Pokud budete provozovat se svými dětmi cvičení na gymnastickém míči, musíte se držet základního pravidla – nikdy nesmíte své dítě nutit do cvičení. Pokud jej budete nutit, potom by ho tato aktivita nebavila. Musíte pojmout cvičení zábavnou a zajímavou formou, aby se dítě do cvičení hrnulo samo. Vzpomeňte si na své dětství, určitě jste neměli rádi, když vás někdo do něčeho nutil.

Gymnastické míče zlepšují i výslovnost

Velké gymnastické míče se používají v mnoha oblastech, jako jsou foniatrie a logopedie. Prokázalo se, že děti, které mají horší sluch, mají také problémy s výslovností a řečí obecně. Pokud dítě usedne na velký gymnastický míč a pohupuje se na něm, je schopno zapojit také bránici, správně posadit hlas a lépe a zřetelněji vyslovovat. Touto cestou je možné zlepšit řeč dítěte. Bude tak jeho výslovnost srozumitelná a bude se mu lépe rozumět.

V současné době jsou k dostání gymnastické míče s různými dětskými motivy, které přimějí děti, aby se do cvičení pustily. Cvičení je tak začne bavit.

Abyste celou atmosféru při cvičení něčím ozvláštnili a obohatili, doporučujeme pustit také veselé písničky či říkanky. Můžete s dětmi odříkávat říkanky a přitom se pohupovat na gymnastickém míči.

Náš internetový obchod, který se specializuje na pomůcky pro cvičení, nabízí celou řadu pomůcek. Můžete touto cestou pořídit vše, na co si jen vzpomenete. Prospějete tak tím svým dětem. Přece jen, každý rodič by měl myslet na zdraví a dobro své ratolesti. Těšit se můžete na bohatou nabídku gymnastických míčů, která vás nadmíru uspokojí.